Головна » 2020 » Июль » 5 » Радимо батькам
21:07
Радимо батькам
  • Ігри з піском та водою літньої днини

Влітку діти і дорослі більше часу проводять на свіжому повітрі. Як зробити спілкування з малятами продуктивним, корисним та розвивальним радять педагоги дошкільного закладу і пропонують батькам декілька видів ігор з водою, які можна організувати з дітьми вдома. 

  

   Ігри з водою завжди доступні і можуть не просто зацікавити, розважити, підняти емоційний настрій дитини, але й служать засобом пізнання навколишнього світу. Вони сприяють розвитку тактильної чутливості, дрібної моторики рук, координації рухів в системі «око - рука», дозволяють успішно розвивати психічні пізнавальні процеси, формувати сенсорні уявлення і первинні прийоми логічного мислення. У дошкільнят формується здатність до спостереження, розвиваються навички дослідницької поведінки, вони вчаться робити прості висновки, судження, порівнювати, узагальнювати, встановлювати закономірності.

Ігри з водою це і театр, і сфера творчої діяльності дитини, де розвиваються комунікативні та мовні здібності.

  •  Малюнки водою

    Для цього знадобляться всілякі пензлики, валики і, власне, вода. А діти вже самі знайдуть, що і як їм "розфарбувати", але тільки водою і на асфальті.

  • Розвішування білизни

   Як поєднати закріплення знань про кольори, розвиток дрібної моторики пальців рук, трудову діяльність та ігри з водою? Дуже просто, наприклад: сушка лялькової білизни. Натягніть мотузку спеціально для малюків, щоб вони до неї діставали. Покажіть, як правильно розвішувати білизну на прищіпки. І діти оволодівають трудовими навичками, закріплюють свої знання про кольори, розвивають дрібну моторику пальців рук, але ж як цікаво і непомітно для них!

  • Гра "Музика в склянці»

   Якщо налити в склянки різну кількість води, то можна запропонувати дитині відтворити знайому мелодію, постукуючи по склянках ложками, виделками, олівцями.

  • Гра "Спробуй, злови»

   Запропонуйте дитині за допомогою двох трубочок для коктейлю або китайських паличок для їжі виловити предмети, які плавають у надувному басейні або склянці.

  • Гра "Долоньки»

   Запропонувати дітям набрати воду в долоні і намагатися утримати її якомога довше.

  • Гра "Вій, вітерець»

   Дати завдання дітям подмухати на воду так, щоб з'явилися хвилі: спочатку невеликі, потім більш високі хвилі, а потім – «шторм».

  • Гра "Гонки кольорових крапель»

   Для цієї гри поставте на папері великі кольорові краплі (бажано різного кольору) за кількістю гравців. Ці краплі розташуйте на одній стартовій лінії і кожного граючого забезпечите трубочкою для коктейлю. За допомогою цих трубочок потрібно дмухати на свою краплю і «рухати» її вперед.

  • Малюнки на піску

   Зробіть разом з дітьми «гребінці» із пластикових тарілок чи лотків, якими малюють по вологому піску. Потім разом добре зволожте пісок за допомогою саморобних бризкалок, які  можна зробити з продірявленої пластикової пляшки примотаної скотчем до шлангу з водою. І, створюйте казкові візерунки на піску!

             Насолоджуйтесь літом, загартовуйтесь сонцем, повітрям, водою! Даруйте дітям приємні враження та спогади про літо.

                     До зустрічі в дитячому садочку !!!!

Переглядів: 32 | Додав: Kalinka | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar